Školy na Znojemsku: miliony nejen na výuku

17. 02. 2009 | admin
Znojemsko - Téměř milion a půl korun získala na nadstandardní práci s dětmi Základní škola v Kravsku. Znojemské školy z evropských peněz postaví bazén či sportovní hřiště.

Nové vybavení pro keramickou dílnu, exkurze a volnočasové aktivity.
To vše čeká na děti z venkovské školy v Kravsku. Jejímu vedení se podařilo dosáhnout na evropské peníze.
„Získali jsme z evropských fondů na práci s dětmi milion čtyři sta tisíc. Škola zareagovala na výzvu Jihomoravského kraje v programu Vzdělání pro konkurenceschopnost,“ řekla ředitelka Základní školy Kravsko Marie Ludvíková.

V návaznosti na výuku vypracovali projekt.
„Ponese název Návrat k tradicím Kravska a okolí. Projekt máme rozdělený do více oblastí. Za peníze vybavíme keramickou dílnu,“ dodala Ludvíková.

Další oblastí jsou semináře s historickými a přírodovědnými tématy.
„Děti budou všechny poznatky zpracovávat do digitální podoby. Z peněz dokoupíme lepší a dokonalejší vybavení pro školní rozhlas. V projektu, který potrvá dva a půl roku, jsou zahrnuté i čtyři exkurze a vydávání školního časopisu,“ popsala ředitelka. Všechny semináře jsou propojené, zaměstnanci z nich musí vypracovat výstupy, metodické i pracovní listy.

„Příprava byla pro nás těžká a časově náročná. Ale brzy začne samotná třicetiměsíční realizace,“ dodala ředitelka školy. Autorem projektu je sedmičlenný realizační tým složený ze zaměstnanců školy.

Celý článek zde.

Autor článku: Sylva Pavlačková